مهاجرت کاری به کانادا چگونه است و چه انواعی دارد؟

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا چگونه است و چه انواعی دارد؟

فهرست مطالب

کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر شناخته می شود که به خاطر داشتن شرایط مناسب، طرفداران زیادی را برای مهاجرت به سمت خود جلب کرده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند که روش کاری، یکی از بهترین آنهاست. مهاجرت کاری به کانادا به شما این امکان را می دهد که خانواده تان را نیز با خود ببرید و از مزیت های بسیار زیاد این کشور بهره مند شوید. پس اگر شما هم قصد مهاجرت به یک کشور را دارید، مهاجرت کاری می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد.

البته قبل از این که اطلاعاتی درباره ویزای کار کانادا یا (canadian work visa) در اختیار شما قرار دهیم، باید بدانید که آیا شما واجد دریافت این ویزا هستید یا خیر؟ به نظر شما چقدر هزینه برای دریافت ویزای کاری کانادا نیاز است؟ همان طور که می دانید، باید در ابتدا اطلاعات کاملی درباره راه های مهاجرت کاری به کانادا به دست بیاورید و بدون کسب اطلاعات کافی، این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.

حتی اگر هم در این شرایط بتوانید مهاجرت کنید، ممکن است در طول مسیر و یا بعد از آن مشکلات زیادی برای شما به وجود بیایند. در اینجاست که اهمیت کسب اطلاعات درباره اقامت کاری کانادا و هزینه مهاجرت کاری به این کشور به میان می آید. در این مقاله از شایان، ما اطلاعات کاملی درباره شرایط سنی مهاجرت کاری به کانادا و مدرک زبان آن در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، به هیچ عنوان خواندن این مقاله را از دست ندهید.

ویزای کاری کانادا

اولین شرایط مهاجرت کاری کانادا 2024 که باید داشته باشید، ویزای کاری این کشور است. ویزای کار کانادا به شما این امکان را می دهد که برای یک بازه زمانی مشخص و تعیین شده، وارد خاک کشور کانادا شوید و در این کشور، شروع به کار کنید.

نکته بسیار مهمی که در این زمینه باید بدانید، این است که ویزای کاری کانادا برای همه افراد صادر نمی شود و برای دریافت آن، باید تا حد خیلی زیادی واجد شرایط باشید. حتی اگر یکی از شرایط دریافت ویزای کار کانادا را هم نداشته باشید، امکان ورود به این کشور را نخواهید داشت و ویزای کاری این کشور برای شما صادر نخواهد شد.

ویزای کار کانادا شامل موارد مختلفی می شوند که بسته به نوع هدف شما برای مهاجرت به این کشور، می توانند با یکدیگر متفاوت باشند. به عنوان مثال، ممکن است که شما بخواهید بعد از تحصیل، در کشور کانادا مشغول به کار شوید. این در حالی است که خیلی از افراد ترجیح می دهند تا از طریق ثبت شرکت و برخی دیگر هم از طریق ویزای خود اشتغالی، وارد خاک این کشور شوند.

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت کاری به کانادا و دریافت ویزای این کشور، این است که جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یکی از شرکت های کانادایی بگیرید. البته در این شرایط، شما باید از نظر شرکت مورد نظر خود، کاملا واجد شرایط مهاجرت کاری کانادا 2024 باشید. در این صورت، می توانید از شرکت مورد نظر خود درخواست جاب آفر بدهید تا آنها به شما پیشنهاد کاری ارائه دهند. ارائه این مدرک از طرف شرکت های کانادایی می تواند تاثیر بسیار زیادی در موفقیت روند دریافت ویزای کاری کانادا برای شما داشته باشد.

روش های مهاجرت کاری به کانادا

همان طور که پیش از این نیز در این مقاله گفتیم، مهاجرت به کاری به کانادا می تواند یکی از مهمترین و بهترین روش های مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شود. با این حال، باید گفت که همین روش مهاجرت کاری هم انواع مختلفی دارد که شما می توانید بسته به شرایط و تحصیلات خود، هر یک را که بخواهید را انتخاب کنید. در ادامه، هر یک از روش های مهاجرت کانی به کانادا را معرفی کرده و به طور کامل برای شما توضیح می دهیم.

نکته بسیار مهمی که از این نظر باید به آن توجه کنید، این است که همه قوانین این نوع مهاجرت بر اساس دولت کانادا در نظر گرفته شده اند و شما به عنوان یک فرد ایرانی، نمی توانید آنها را زیر پا بگذارید. پس اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، تا پایان این بخش را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که کدام یک از این روش ها برای مهاجرت شما مناسب تر هستند.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال

یکی از بهترین روش هایی که به شما این امکان را می دهد تا ویزای کاری کانادا را دریافت کنید، از طریق برنامه فدرال است. این برنامه هم برای نیروی کار ماهر فدرال و هم برای تجارت ماهر فدرال در نظر گرفته می شوند. خیلی از افراد، این نوع ویزای کار کانادا را به عنوان اسکیل ورکر می شناسند. با این حال، هر کسی قادر به دریافت این نوع مهاجرت نیست و برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال، باید دو مرحله اصلی را پشت سر بگذارید که در ادامه، هر یک را توضیح می دهیم.

اولین مرحله، این است که بتوانید امتیازبندی مهاجرت کاری به کانادا را دریافت کنید. این امتیازبندی نشان می دهد که از 100 امتیاز کلی، باید حداقل امتیاز 67 را به دست بیاورید. این امتیازها غالبا بر اساس مدرک تحصیلی، سابقه کاری، سن، مدرک زبان و یا زبان دوم، داشتن آشنا و یا فامیل درجه یک در کانادا و یا سایر موارد این چنینی محاسبه می شوند.

در این شرایط، اگر حداقل امتیاز 67 را به دست بیاورید، وارد مرحله دوم می شوید. کارشناسان، مرحله دوم مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال را با نام Pool می شناسند. در این مرحله هم برای بار دیگر، تمام شرایط شما را مد نظر قرار می دهند و بعد از انجام بررسی های لازم، کارهای امتیازدهی انجام می شود.

امتیازبندی مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال از 1200 تعیین می شود. مدت زمان مهاجرت کاری به کانادا از این طریق با انجام هر یک از این مراحل، بین 6 تا 18 ماه است. به طور کلی، مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر می تواند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشد.

اخذ جاب آفر کانادا

در بخش های قبل هم به اختصار گفتیم که یکی از بهترین روش هایی که شما می توانید برای دریافت مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنید، از طریق اخذ جاب آفر این کشور است. در این شرایط، شما باید بهترین شرکتی که با مدارک تحصیلی و سابقه کاری شما متناسب است را پیدا کنید و سپس از آنها بخواهید که برای شما جاب آفر یا پیشنهاد شغلی بفرستند.

برای پیدا کردن این جاب آفرها، می توانید به مناطق و شهرهای مختلف کانادا بروید که نیاز زیادی به نیروی کار جدید هم دارند. اغلب این شرکت ها، لیستی را آماده کرده اند که در آنها می توانید مشاغل مورد نیاز آنها را مشاهده کنید. با توجه به این لیست، اگر سابقه کاری و یا مدرک تحصیلی معتبری داشته باشید، امکان مصاحبه با کارفرمایان را خواهید داشت و در نتیجه، می توانید روی آنها تاثیر مثبت بگذارید. در صورتی که در این مصاحبه موفق شوید، به احتمال خیلی زیاد کارفرما برای شما جاب آفر ارسال کند.

زمانی که شما بخواهید از این طریق برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنید، باید حتما مدرک این جاب آفر را ارائه دهید تا آفیسر کانادا قانع شود که شما می خواهید به چه دلیلی وارد این کشور شوید. دریافت جاب آفر مزایای بسیار زیادی دارد و می تواند روند مهاجرت کاری به کانادا را برای شما ساده تر کند.

ویزای کار استانی کانادا

از دیگر روش های فوق العاده برای دریافت ویزای کار کانادا و مهاجرت به این کشور، این است که ویزای کار استانی این کشور را بگیرید. بسیاری از ایالت های مختلف کانادا برای جذب نیروی کار مورد نیاز خود، افراد خارجی را جذب و استخدام می کنند. ایالت های نوناووت و کبک، دارای سیستم های مهاجرتی مستقلی هستند. به غیر از این دو ایالت، سایر ایالت های این کشور با استفاده از یک سیستم مهاجرتی یکپارچه و واحد، افراد خارجی را برای کار کردن در شرکت های کانادایی استخدام می کنند.

به این شرایط، مهاجرت کاری به کانادا از طریق ویزای استانی می گویند. بعد از این که اداره مهاجرت کانادا بررسی های لازم را روی شما انجام داد، می توانید ویزای کار کانادا را به دست بیاورید و یا حتی بعد از گذشت زمان مشخصی، حتی اقامت دائمی این کشور را نیز بگیرید.

البته نکته بسیار مهمی که باید حتما مد نظر قرار دهید، این است که شاید امتیازبندی مهاجرت کاری به کانادا در هر یک از ایالت ها با یکدیگر متفاوت باشند. به همین دلیل هم قبل از شروع کار، مطمئن شوید که کدام یک از این ایالت ها برای شرایط شما مناسب تر هستند و از همان طریق، برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کنید. به این منظور، فقط کافی است که سری به وب سایت های مهاجرتی هر یک از ایالت های کانادا بزنید.

ویزای خود اشتغالی کانادا

اگر همچنان به دنبال راه های مهاجرت کاری به کانادا هستید، باید دریافت ویزای خود اشتغالی را به شما پیشنهاد کنیم. با استفاده از این روش، شما می توانید خودتان به صورت مجزا برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کنید و آن را دریافت نمایید. با این حال، کسانی که بخواهند از طریق ویزای خود اشتغالی وارد این کشور شوند، باید حداقل 2 سال سابقه کاری مرتبط داشته باشند که این 2 سال، حداقل در 5 سال گذشته انجام شده باشد.

از دیگر فاکتورهای بسیار مهمی که در دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا تاثیر می گذارد، می توان به مواردی مانند مدرک تحصیلی، میزان سن، سابقه کاری و میزان سازگاری با محیط کار اشاره کرد. به طور کلی، امتیازبندی مهاجرت کاری به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی، بین 30 تا 35 امتیاز است.

البته باید گفت که علاوه بر داشتن امتیاز مورد نیاز، باید حتما میزان کافی تمکن مالی نیز ارائه دهید. مسئله مهمی که باعث شده خیلی از افراد برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا اقدام کنند، این است که می توانند هم همسر و هم فرزند زیر 22 سال خود را نیز با خودشان به کانادا ببرند. حتی بعد از مهاجرت کاری به کانادا و ورود به این کشور هم می توانید برای دریافت اقامت دائمی این کشور، درخواست دهید.

شما می توانید برای یک بازه زمانی مشخص، در زمینه رشته تحصیلی و سابقه کاری خود در کانادا مشغول به کار شوید. با این حال، یکی از مهمترین معایب این روش، این است که پروسه نسبتا طولانی دارد و شاید برای شما خیلی طول بکشد تا بتوانید ویزای خود اشتغالی کانادا را دریافت کنید.

ویزای کار بعد از تحصیل کانادا

در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم که اگر شما در کشور کانادا تحصیل کرده باشید، بعدا می توانید خیلی راحت در همان کشور مشغول به کار شوید. در این شرایط، مهاجرت کاری به کانادا برای شما خیلی ساده تر می شود و احتمال این که بتوانید اقامت دائمی این کشور را بگیرید هم خیلی بیشتر است.

البته توجه داشته باشید که برای این که بتوانید ویزای کاری کانادا بعد از تحصیل را دریافت کنید، نهایتا باید فقط 6 ماه از تحصیل شما گذشته باشد. به عبارت دیگر، دولت کانادا به خارجیانی که از رشته های مختلف فارغ التحصیل شده اند، این امکان را می دهد که نهایتا تا 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی، کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

در صورت موفقیت در این زمینه، ویزای تحصیلی آنها به ویزای کاری تبدیل خواهد شد. مدت زمان اعتبار ویزای کاری کانادا برای این افراد هم نهایتا 3 سال است که بعد از گذشت این بازه زمانی، می توانند آن را تمدید کنند و یا مجددا به کشور خود بازگردند.

در صورتی که شما از یکی از دانشگاه های معتبر خود کشور کانادا فارغ التحصیل شده باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار کانادا از این طریق خواهید داشت. به همین دلیل هم می توانید از قبل، برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز اقدام کنید.

برنامه انتقال درون شرکت ICT کانادا

در نهایت، نوع دیگری از ویزای کاری کانادا که می توانید دریافت کنید، ویزای برنامه انتقال درون شرکت ICT کانادا است. باید گفت که این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که در یکی از زمینه های هنری، فرهنگی و یا ورزشی و سایر موارد این چنینی فعالیت می کنند.

هزینه مهاجرت کاری به کاناد

یکی از مهمترین مسائلی که خیلی از افراد درباره آن می پرسند، میزان تمکن مالی برای مهاجرت کاری به کانادا است. درباره این مسئله، باید بگوییم که هزینه مهاجرت کاری به کانادا متوسط است و برای این که ویزای کاری شما در بازه زمانی کوتاه تری بررسی شود، باید هزینه مشخصی بپردازید.

علاوه بر این، هزینه مهاجرت کاری به کانادا تا حد خیلی زیادی به نوع مهاجرت شما بستگی دارد. به عنوان مثال، ممکن است ویزای نیروی کار فدرال نسبت به ویزای کار گروهی گران تر باشد و این هم کاملا طبیعی است. علاوه بر این، فرض کنید که می خواهید در کانادا کاری را به عنوان ثبت شرکت آغاز کنید. در این شرایط، طبیعتا باید هزینه نسبتا زیادی برای آماده سازی تمکن مالی برای مهاجرت کاری به کانادا داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا

برای این که بتوانید مهاجرت کاری کانادا را انجام دهید، باید مدارک خاصی داشته باشید که در این بخش، برخی از مهمترین آنها را نام می بریم. توجه داشته باشید که نقص در هر یک از این مدارک می تواند خیلی راحت ویزای کار کانادا را برای شما ریجکت و یا تایید کند. به همین دلیل هم مطمئن شوید که قبل از رفتن به سفارت کانادا، تمام مدارک خود را آماده کرده اید و هیچ گونه نقصی در آنها وجود ندارد.

 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • در صورت تاهل، سند ازدواج
 • در صورت مرد بودن، کارت پایان خدمت
 • مدرک زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی
 • مدرک سوابق کاری
 • مدرک دوره های گذرانده شده و مهارت های یاد گرفته شده
 • مدرک تمکن مالی
 • مدرک تحصیلی معتبر و معادل سازی شده
 • مدارک عدم سوء پیشینه
 • ارائه جاب آفر
 • مدرک آزمایش پزشکی و سلامت جسمانی
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های مربوطه

وضعیت بازار کار و درآمد در کانادا

کشور کانادا بازار خیلی خوبی برای اغلب رشته های دانشگاهی دارد. با این حال، بازار کار به تنهایی نمی تواند پاسخگوی این سوال باشد و برای این که بتوانید مهاجرت کاری به کانادا را دریافت کنید، باید در رشته تحصیلی خود مهارت های زیادی داشته باشید. علاوه بر این، خیلی مهم است که شما از قبل بتوانید درباره رشته کاری مد نظر خود اطلاعات جمع آوری کرده باشید.

در صورتی که سابقه کاری هم داشته باشید، شانس شما برای دریافت ویزای کار و مهاجرت کاری به کانادا تا حد خیلی زیادی افزایش پیدا می کند. برای این که راحت تر بتوانید بازار کار کشور کانادا را بشناسید، بد نیست بدانید که کدام یک از رشته ها در این کشور از بازار کار بهتری برخوردار هستند؟ بعد از کسب این اطلاعات کافی، نوبت به آن می رسد که برای تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنید.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله متوجه شدید، مهاجرت کاری به کانادا با دیپلم یا مدارک تحصیلی بالاتر، به شما این امکان را می دهد که علاوه بر داشتن یک زندگی آرام و کسب سود مناسب، تجربه های بیشتری برای کار و زندگی در این کشور به دست بیاورید. علاوه بر این که شما می توانید با آماده سازی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا و ارائه همه آنها به صورت دقیق، هرچه سریع تر به این کشور مهاجرت کنید.

خیلی از افراد درباره نمره آیلتس برای مهاجرت کاری به کانادا می پرسند. برای پاسخ به این افراد، باید بگوییم که مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان بسیار سخت است و اگر هم مدرک زبان داشته باشید، نمره آیلتس برای مهاجرت کاری به کانادا تا حد خیلی زیادی به رشته و شرکت مورد نظر شما بستگی دارد. در این مقاله، متوجه شدید که آیا شما هم شرایط مهاجرت کاری به کانادا 2024 را دارید یا خیر

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان