بهترین شهرهای کانادا برای زندگی 2024 / بررسی تمام ایالت ها

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
بهترین شهرهای کانادا برای زندگی 2024 / بررسی تمام ایالت ها
بهترین شهرهای کانادا برای زندگی 2024 / بررسی تمام ایالت ها

فهرست مطالب

یکی از مهمترین چالش های بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، انتخاب شهر مناسب برای زندگی و کار است. انتخاب شهر مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی در روند زندگی شما داشته باشد. به طوری که اگر شهر مناسبی را برای زندگی و کار انتخاب کنید، می توانید فرصت های کاری فوق العاده زیادی دست پیدا کنید و همچنین بتوانید از امکانات متعددی بهره مند شوید. از این رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله بهترین شهرهای کانادا برای زندگی را به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، حتماً تا پایان همراه ما باشید.

قبل از این که بخواهیم بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که اول از همه شما باید به معیارهای خودتان برای انتخاب شهر دقت نمایید. این بدان معنی است که شما باید مد نظر قرار دهید که می خواهید به چه دلیلی به کانادا مهاجرت کنید. آیا شما قصد تحصیل دارید یا می خواهید در این کشور کار کنید؟ از طرف دیگر، ممکن است برخی از افراد بخواهند به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند. تمام این موارد باعث می شوند که شهر مورد نظر آنها به ویژگی های خاصی نیاز داشته باشد.

همچنین بخوانید: هزینه زندگی در کانادا 2024 / بررسی شرایط زندگی در کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان کدام اند؟

هر زمانی که شما قصد مهاجرت به هر کشوری را داشته باشید، باید در ابتدا تمام شهرهای آن را بشناسید و سپس بهترین شهر را برای زندگی و کار انتخاب کنید. این مسئله درباره کشور کانادا نیز صدق می کند. برای انتخاب شهر، باید به فاکتورهای مختلفی مانند فرصت های شغلی، کیفیت زندگی و تحصیل، میزان شلوغی، آب و هوا و سایر موارد این چنینی توجه زیادی کنید.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی 2024 / بررسی تمام ایالت ها

ما تمام این موارد را بررسی کرده و در این قسمت، برخی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی را به شما معرفی کرده ایم. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که بهترین شهر کانادا برای زندگی کدام است، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تورنتو

بدون شک تورنتو را می توان به عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی و تحصیل برای خارجیان به شمار آورد. این شهر به خاطر داشتن فرصت های شغلی بسیار زیاد، مقصدی مناسب برای مهاجرت در نظر گرفته می شود. یکی از مهمترین ویژگی های تورنتو، چند فرهنگی بودن آن است که باعث شده هر فردی از هر کشوری بتواند در آنجا زندگی کند.

همینطور بخوانید: تحصیل دندانپزشکی در کانادا 2024 / راهنمایی اپلای، هزینه و شرایط

شاید برای شما جالب باشد که بدانید تقریباً نصف جمعیت شهر تورنتو را افراد خارجی در بر می گیرند. نکته جالب توجه درباره تورنتو، این است که در این شهر بیشتر از ۲۳۰ میلیارد زندگی می کنند و به همین دلیل هم هر فردی با هر نوع فرهنگ و آداب و رسومی می تواند در این شهر زندگی خیلی خوبی داشته باشد.

تورنتو در استان آنتاریو واقع شده است و به خاطر داشتن مساحت بسیار زیاد و جمعیت فوق العاده گسترده، به عنوان بزرگ ترین شهر کانادا نیز شناخته می شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های زندگی نیز در تورنتو نسبتاً بالاست. برای مثال باید هزینه ای نزدیک به ۲۲۷۰ دلار کانادا برای یک ماه اجاره خانه یک خوابه در تورنتو پرداخت کنید. اما مطمئن باشید که به خاطر داشتن فرصت های شغلی بسیار زیاد، تورنتو می تواند به عنوان بهترین شهر برای زندگی ایرانیان در کانادا در نظر گرفته شود.

ونکوور

یکی دیگر از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی که می تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما هم باشد، ونکوور است. ونکوور از نظر فرصت های شغلی، امکانات تحصیلی، امکانات رفاهی، فرهنگ، بهداشت و سایر موارد این چنینی رتبه بسیار بالایی در سراسر جهان دارد.

 بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

این شهر در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است و از نظر اقتصادی اهمیت بسیار زیادی در کشور کانادا دارد. به همین دلیل امکانات شغلی بسیار زیادی در این شهر وجود دارند و مهاجران می توانند در زمینه های مختلف در این شهر مشغول به کار شوند. اگرچه هزینه های زندگی در ونکوور نسبت به تورنتو کمی کمتر است، اما باز هم به عنوان شهرهای نسبتاً گران کانادا شناخته می شود.

کلگری

یکی دیگر بهترین شهرها برای زندگی در کانادا که بسیاری از مهاجران این شهر را انتخاب می کنند، کلگری است. کلگری در استان آلبرتا کانادا واقع شده است و مهم ترین دلیل تعداد زیاد مهاجرین این شهر، فرصت های شغلی بسیار زیاد، شرایط اقتصادی مناسب، امکانات رفاهی بسیار زیاد و چند فرهنگی بودن آن هستند.

نزدیک به ۱.۳ میلیون نفر از جمعیت کانادا در شهر کلیری زندگی می کنند. اگرچه کلگری بزرگ ترین شهر استان آلبرتا شناخته می شود، اما به عنوان مرکز این استان در نظر گرفته نخواهد شد. مهاجران می توانند برای فعالیت در زمینه های شغلی مختلف، این شهر را برای زندگی و کار انتخاب کنند.

همچنین بخوانید: تحصیل پزشکی در کانادا 2024 / شرایط، هزینه و مدارک

اگرچه هزینه های زندگی در کلگری هم نسبتاً بالاست، اما اصلاً هزینه های زندگی در این شهر به پای تورنتو و ونکوور نمی رسد. به همین دلیل اگر به دنبال بهترین شهر در کانادا برای زندگی و کار کردن می گردید، باید شهر زیبای کلگری در کانادا را به شما پیشنهاد دهیم. اجاره ماهیانه هر خانه در کلگری نهایتاً بین ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا محاسبه می شود.

آتاوا

مهم ترین نکته درباره کشور کانادا که شاید خیلی از افراد نسبت به آن بی اطلاع باشند، پایتخت آن است. در حالی که خیلی از افراد فکر می کنند پایتخت کانادا یکی از شهرهای تورنتو یا ونکوور است، اما پایتخت این کشور شهر زیبای آتاوا بوده که یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی نیز شناخته می شود.

کشور کانادا

شهر آتاوا واقع شده در استان انتاریو بوده که به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت کانادا نیز شناخته می شود. در آتاوا فرصت های شغلی بسیار زیادی در زمینه های مختلف مشاور املاک، حوزه های فناوری و دولتی، بیمه و مالی وجود دارند. به علاوه، شما می توانید در زمینه های مشاغل سلامتی نیز در این شهر مشغول به فعالیت شغلی شوید.

از نظر هزینه های زندگی، باید بگوییم که آتاوا به عنوان سومین شهر گران قیمت کانادا شناخته می شود که بعد از تورنتو و ونکوور قرار می گیرد. هزینه مورد نیاز برای اجاره ماهیانه آپارتمان در این شهر تقریباً ۲۷۰۰ دلار کانادا است. البته همان طور که می دانید، شما می توانید بسته به میزان بودجه خود خانه های ارزان قیمت تری هم در این شهر یا سایر شهرهای کانادا پیدا کنید.

مونترال

مونترال به خاطر داشتن شرایط اقتصادی بسیار خوب و فرصت های شغلی متعدد، یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی شناخته می شود. به همین دلیل اگر شما هم به فکر مهاجرت به کانادا هستید، حتماً از قبل شرایط مونترال را بررسی کنید و اگر دوست داشتید، این شهر را برای مهاجرت انتخاب نمایید.

اگر از نظر شرایط آب و هوایی و سرمای هوا چندان اذیت نمی شوید، باید بگوییم که مونترال می تواند بهترین شهر برای زندگی در کانادا برای شما در نظر گرفته شود. مردم این شهر دو زبانه هستند و علاوه بر انگلیسی، با زبان فرانسوی نیز صحبت می کنند. با این حال، باید بدانید که از زبان رسمی این شهر فرانسوی بوده و اگر به زبان فرانسوی مسلط باشید، شانس شما برای پیدا کردن کار در مونترال فوق العاده بالا می رود.

شهر مونترال در استان کبک واقع شده است و یکی از شهرهای نسبتاً سرد کانادا شناخته می شود. با این وجود، جمعیت بسیار زیادی در این شهر زندگی می کنند و به عنوان پرجمعیت ترین شهر استان کبک شهرت زیادی دارد. به همین دلیل هزینه های زندگی در این شهر هم تقریباً بالاست و می تواند به پای شهرهای تورنتو و ونکوور برسد.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

ادمونتون

در نهایت، آخرین و بهترین شهر کانادا برای زندگی و تحصیل که ما در این مقاله به شما معرفی می کنیم، شهر زیبای ادمونتون است. البته علاوه بر این شهرها، شهرهای دیگری نیز در کانادا وجود دارند که می توانند برای زندگی و کار خیلی مناسب باشند که متاسفانه ما امکان معرفی همه آنها را نداریم.

مهم ترین دلیلی که باعث شده ادمونتون به عنوان بهترین شهر در کانادا برای زندگی در نظر گرفته شود، فرصت های شغلی بسیار مناسب و هزینه های زندگی خوب است. یکی از مهم ترین ویژگی های ادمونتون، جشنواره های مختلفی که است که به صورت سالیانه در آنجا برگزار می شود. به طوری که در کانادا، ادمونتون را به عنوان شهر جشنواره ها می شناسند.

لازم به ذکر است که نرخ بیکاری در ادمونتون کانادا فوق العاده پایین است و شما در هر زمینه ای هم که مشغول به فعالیت باشید، می توانید شغل مناسبی در این شهر پیدا کنید. همه این موارد موجب شده اند که ادمونتون به عنوان بهترین شهر کانادا برای زندگی ایرانیان در نظر گرفته شود.

سخن پایانی

در این مطلب برخی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی را به شما معرفی کردیم. بر اساس این موارد، به احتمال خیلی زیاد تاکنون متوجه شده باشید که بهترین شهر کانادا برای زندگی و کار کدام است. همان طور که گفتیم، شهرهای تورنتو، ونکوور و کلگری می توانند بهترین شهرها در نظر گرفته شوند. البته هرچه فرصت های شغلی بیشتری در شهری بالاتر باشد، باید هزینه های بیشتری برای زندگی هم بپردازید. شما می توانید به کمک کارشناسان تیم شایان، بهترین شهر کانادا برای زندگی را برای خود و خانواده تان انتخاب نمایید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان