برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا در سال 2024 را بشناسید

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا در سال 2023 را بشناسید
برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا در سال 2024 را بشناسید

فهرست مطالب

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا برای کسانی مناسب است که دارای مدرک تحصیلات پایینی هستند و فکر می کنند که با استفاده از این مدرک تحصیلی و نمره زبان پایین، امکان مهاجرت ندارند. با استفاده از این طرح، امکان اقامت و زندگی در کشور زیبای کانادا برای بسیاری از افراد وجود دارد. در این مقاله، بیشتر متوجه خواهید شد که طرح آتلانتیک کانادا برای چه کسانی مناسب است و دریافت آن چه شرایطی دارد. پس اگر شما هم سابقه کاری کمی دارید و نمره زبان و مدرک تحصیلی شما پایین است، می توانید با مطالعه این مقاله، متوجه شوید که چگونه امکان مهاجرت به کانادا با استفاده از این طرح برای شما وجود دارد.

نکته جالب توجه درباره طرح آتلانتیک کانادا این است که بعد از گذشت چند سال زندگی در کانادا با استفاده از این برنامه، امکان دریافت اقامت دائم این کشور را نیز خواهید داشت. این طرح برای اولین بار در سال 2021 اجرا شد و تاکنون توانسته مهاجران زیادی از سراسر دنیا را به سمت خود جذب کند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا برای کدام استان ها است؟

این برنامه به این معنی است که مهاجران می توانند به یکی از استان های حوزه آتلانتیک مهاجرت کنند. استان هایی که حوزه منطقه آتلانتیک می شوند، شامل مواردی مانند نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور و همچنین نیوبرانزویک می شوند.

با گذشت زمان و شهرت بیشتر این برنامه مهاجرتی، تعداد مهاجران منطقه آتلانتیک روز به روز در حال افزایش یافتن است. به گونه ای که در منطقه نوا اسکوشیا بین سال های 2020 تا 2022، بیشتر از 6 هزار مهاجر حضور یافته اند.

همچنین بخوانید: صفر تا صد بورسیه تحصیلی کانادا در سال 2024

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا برای کدام استان ها است؟

مزایای شرکت در طرح آتلانتیک کانادا

به طور کلی، شرکت در این طرح برای مهاجران مزایای بسیار زیادی دارد و همین امر موجب شده که شرکت در این طرح برای مهاجران روز به روز افزایش پیدا کند. در این قسمت، مهمترین مزایای شرکت در این برنامه مهاجرتی را مشاهده می کنید.

 • امکان مهاجرت به کانادا با هزینه خیلی پایین تر
 • مدت زمان کوتاه برای دریافت ویزا و مهاجرت
 • امکان انتخاب برای زندگی در چندین استان کانادا
 • عدم محدودیت سنی
 • عدم امتیازبندی
 • نیاز به نمره زبان پایین
 • عدم نیاز به دریافت مجوز LMIA
 • نیاز به تمکن مالی خیلی کم نسبت به سایر روش های مهاجرتی
 • مناسب برای متقاضیان با کار نیمه تخصصی

مهمترین شرایط برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

این برنامه مهاجرتی هم مانند سایر روش های مهاجرت به کانادا و کشورهای دیگر، شرایط مخصوص به خود را دارد. پس بهتر است قبل از اقدام برای دریافت این برنامه، مطمئن شوید که آیا شما هم واجد شرایط هستید یا خیر.

مهمترین شرایط برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

فارغ التحصیل از حوزه آتلانتیک

اولین و مهم ترین شرطی که برای دریافت این برنامه مهاجرتی وجود دارد، این است که مدرک تحصیلی شما باید از یکی از مراکز معتبر آموزشی در حوزه آتلانتیک باشد. این مدرک تحصیلی باید نشان دهد که شما حداقل دو سال متوالی در آنجا مشغول به تحصیل بوده اید.

 • مدرک زبان

قبل از این نیز گفتیم که شما می توانید با داشتن مدرک زبان و نمره پایین هم برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید که این امر از طریق برنامه آتلانتیک امکان پذیر بود. با این حال، مدرک زبان شما باید نمره خاصی داشته باشد تا بتوانید به این کشور مهاجرت کنید. البته باید گفت که مدرک زبان تا حد خیلی زیادی به سطح جاب آفر شما نیز بستگی دارد. اما به طور کلی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی شما باید حداقل در یکی از سطوح CLB 5 یا CLB 4 باشد.

جاب آفر از کارفرمای حوزه آتلانتیک

یکی دیگر از شرایطی که باید برای دریافت برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا داشته باشید، جاب آفر از کارفرمایی در حوزه آتلانتیک است. جاب آفر باید به صورت دائمی باشد و به هیچ عنوان جاب آفرهای موقتی و فصلی قابل قبول نیستند. باید در جاب آفر درج شده باشد که حداقل 30 ساعت در هفته کار خواهید کرد.

دراین رابطه بخوانید: صفر تا صد جاب آفر کانادا در سال 2024

مشاغل در کانادا دارای سطح بندی و رده بندی های مختلفی هستند که این رده بندی به صورت TEER نمایش داده می شود. جاب آفرهای TEER 4 بهترین نوع جاب آفر هستند که به صورت دائمی بوده و هیچ پایانی ندارند. لازم به ذکر است که جاب آفر مورد نظر شما نباید در شرکتی باشد که خودتان و یا همسرتان در آن سهام عمده دارید.

 • تمکن مالی

اگر در حال حاضر در کانادا زندگی و کار می کنید، نیازی به ارائه تمکن مالی برای دریافت این برنامه نخواهید داشت. این در حالی است که برای مهاجرت به کانادا از ایران و کشورهای دیگر، باید مبلغ مشخصی را به عنوان تمکن مالی در حساب بانکی خود قرار دهید. مبلغ تمکن مالی بر اساس تعداد نفراتی که قصد دارید با خود به کانادا ببرید، متفاوت است. به این صورت که این مبلغ برای فرد مجرد با خانواده کاملا متفاوت محاسبه می شود. مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی برای همه افراد، به شرح زیر هستند:

 • یک فرد مجرد: 3327 دلار کانادا
 • یک زوج: 4142 دلار کانادا
 • خانواده سه نفره: 5092 دلار کانادا
 • خانواده ۴ نفره: 6183 دلار کانادا
 • خانواده ۵ نفره: 7013 دلار کانادا

مدارک لازم برای شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

به احتمال خیلی زیاد تاکنون متوجه شده باشید که مهمترین مدارک لازم برای شرکت در این برنامه چه مواردی هستند. در این قسمت، مهمترین مدارکی که برای شرکت در این برنامه مهاجرتی باید ارائه دهید را به صورت مختصر نام می بریم. فراموش نکنید که نقص در مدارک می تواند یکی از مهم ترین فاکتورهای عدم موفقیت در این نوع مهاجرت به شمار بیاید.

 • مدارک و سابقه تحصیلی: شما باید مدارک تحصیلی خود به همراه تمام ریز نمرات سال تحصیلی پیشین خود را ارائه دهید.
 • نامه تمکن مالی: بر اساس تعداد نفراتی که قصد دارند با شما به کانادا بیایند، باید مبلغ ذکر شده تمکن مالی در حساب بانکی خود داشته باشید. البته گفتیم که این مبلغ برای کسانی که در حال حاضر در کانادا سکونت دارند، لازم نیست.
 • مدرک نشان دهنده محل اقامت یا برنامه اسکان
 • مدارک طبقه کاری و فیش حقوقی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت و مدارک اقامت
 • مدارک شناسایی و هویتی
 • در صورت تأهل، سند ازدواج
 • گواهی تایید استان

مراحل شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

در قسمت های قبل به طور کامل با شرایط و مدارک مورد نیاز برای برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا آشنا شدید. در این قسمت، می توانید متوجه شوید که برای شرکت در این برنامه باید دقیقا و به ترتیب چه کارهایی انجام دهید.

مراحل شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

بررسی شرایط استان مورد نظر در حوزه آتلانتیک

اول از همه، باید مطمئن شوید که آیا شما واجد شرایط برای شرکت در این دوره هستید یا خیر. در صورتی که واجد شرایط باشید، باید به دنبال یک جاب آفر مناسب و فول تایم بگردید. کارفرمایان در حوزه آتلانتیک نیروی کار بسیار زیادی را جذب می کنند و شما باید با رعایت قواعد کاری، به مدت 2 سال متوالی در یکی از استان های این حوزه مشغول به کار شده باشید.

همینطور بخوانید:‌ اخذ اقامت دائم با ویزای استارتاپ کانادا 2024

 • آماده سازی مدارک

در قدم بعدی، باید مدارک خود را آماده کنید و تمام هزینه های مورد نیاز را بپردازید. ارائه رسید پرداخت هزینه ها در کنار سایر مدارک، اهمیت بسیار زیادی برای پذیرفته شدن در این برنامه مهاجرتی دارد.

ارسال درخواست برای شرکت در برنامه مهاجرتی

بعد از آماده سازی تمام مدارک و پرداخت هزینه ها، نوبت به آن می رسد که درخواست خود برای شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا را به صورت رسمی نوشته و ارسال کنید. به منظور انجام این کار، باید وارد پروفایل پورتال آنلاین اقدام کانادا شوید. در این قسمت، باید تمام مدارک خود را وارد نمایید و فرم ها را به صورت آنلاین ارسال کنید.

بررسی شرایط متقاضی

در این مرحله، تمامی شرایط و مدارک ارسال شده توسط متقاضی بررسی می شود. سپس مشخص می شود که آیا این فرد امکان شرکت در این برنامه مهاجرتی را دارد یا خیر. نتیجه این بررسی به صورت یک رسید برای شخص متقاضی ارسال می شود. در صورت تایید، باید برای انجام کارهای انگشت نگاری و بیومتریک و انجام برخی آزمایشات اقدام کند.

سخن پایانی

در این مقاله از شایان، به طور کامل درباره برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا صحبت کردیم. همان طور که متوجه شدید، این برنامه مهاجرتی به افراد این امکان را می دهد که حتی با داشتن نمره زبان پایین و مدارک تحصیلی ناقص، به کانادا مهاجرت کنند و در این آنجا مشغول به کار شوند.

حتی اگر شما چند سال در کانادا بمانید، می توانید اقامت دائم خود را نیز بگیرید. برای این که سریع تر در طرح مهاجرت یا آتلانتیک کانادا شرکت کنید، می توانید از تیم کارشناسان شایان کمک بگیرید. کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا مطمئن شوید آیا شما هم واجد شرایط برای این برنامه هستید یا خیر و چطور

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان