اخذ اقامت دائم با ویزای استارتاپ کانادا 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
ویزای استارتاپ کانادا 2024
اخذ اقامت دائم با ویزای استارتاپ کانادا 2024

فهرست مطالب

دریافت اقامت دائم ویزای استارتاپ کانادا امکان پذیر است و متقاضیان می توانند بعد از ارائه مدارک لازم و داشتن شرایط مورد نیاز، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. از آنجا که کانادا کشوری مهاجر پذیر به شمار می رود، بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت، این کشور را انتخاب می کنند. از طرف دیگر، دولت کانادا نیز برنامه های مهاجرتی مختلفی برای مهاجران در نظر گرفته است که یکی از بهترین آنها، ویزای استارتاپ است. در این مقاله، می توانید متوجه شوید که ویزای استارتاپ چه شرایطی دارد و چگونه از طریق آن می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

به طور کلی، تعداد بسیار زیادی از ایرانیان برای مهاجرت کشور کانادا را انتخاب می کنند و این مسئله موجب شده که مهاجرت ایرانیان به کانادا خیلی راحت تر از کشورهای دیگر باشد. از طریق برنامه مهاجرتی استارتاپ، مهاجرانی که ایده های نو و خلاقانه دارند، می توانند برای راه اندازی یک کسب و کار جدید، به کانادا مهاجرت کنند. با راه اندازی استارتاپ ویزا کانادا برای شما صادر می شود و حتی می توانید خانواده خود را نیز به کانادا ببرید. اگر شما نیز قصد راه اندازی یک استارتاپ جدید در کانادا را دارید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ویژگی های استارتاپ برای دریافت ویزای کانادا

برای این که بتوانید ویزای کانادا را دریافت کنید و بعد از مدتی اقامت دائم این کشور را نیز بگیرید، استارتاپ شما باید شرایط و ویژگی های خاصی داشته باشد.  مهمترین ویژگی های مورد نیاز برای یک استارتاپ خوب که منجر به دریافت ویزای کانادا می شود، به شرح زیر هستند:

همچنین بخوانید:ویزای ict کانادا چیست؟ | نحوه دریافت ویزای انتقال شرکتی

ویژگی های استارتاپ برای دریافت ویزای کانادا
 • نوآورانه و جدید بودن
 • امکان ایجاد شغل برای شهروندان کانادا
 • قابل رقابت در سطح بین المللی
 • راه اندازی بخش اعظم و مهم بیزینس در کشور کانادا
 • ثبت بیزینس در کشور کانادا
 • داشتن حداقل 10 درصد حق رای برای هر یک از مالکان (تعداد مالکان می تواند نهایتا تا 5 نفر باشد)
 • داشتن حداقل 50 درصد حق رای برای متقاضی و انکوباتور
 • سهیم بودن متقاضی به صورت کاملا فعال موقع دریافت کارت اقامت کانادا

مزایای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

دریافت ویزای استارتاپ کانادا مزایای بسیار زیادی برای مهاجران ایرانی دارد که در این قسمت، برخی از مهم ترین مزایای آن را نام می بریم:

 • دریافت اقامت دائم کانادا برای همه ملیت ها
 • عدم وجود محدودیت در فعالیت های تجاری (این بدان معنی است که تفاوتی ندارد کسب و کار شما به شیوه سنتی اجرا شود یا مدرن.)
 • عدم نیاز به میزان دارایی خاص
 • امکان مشارکت به صورت گروهی برای راه اندازی استارتاپ (نهایتا 5 نفر)
 • امکان بردن خانواده و فرزندان کمتر از 22 سال
 • بهره مندی از امکانات رفاهی و زندگی لذت بخش در کانادا حتی قبل از دریافت اقامت دائم

چه کسانی می توانند ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنند؟

به طور کلی، ویزای استارتاپ کانادا برای افرادی مناسب است که برای راه اندازی کسب و کار جدید، ایده های نوآورانه و خلاقانه ای دارند. به عبارت دیگر، کارآفرینان و مدیران، بهترین گزینه برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ هستند. کسانی که از طریق روش های دیگر به کانادا مهاجرت کرده باشند، شاید نتوانند مهاجرت دائم این کشور را دریافت کنند. این در حالی است که با استفاده از ویزای استارتاپ، این افراد نیز به راحتی می توانند اقامت دائم کانادا را بگیرند.

همینطور بخوانید: صفر تا صد بورسیه تحصیلی کانادا

اگر مدرک زبان داشته باشید، فرایند دریافت ویزا مطمئنا برای شما خیلی راحت تر انجام می شود. با این حال، بهتر است برای پیشبرد اهداف خود و شرکت تازه تاسیس شده در کانادا، یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی را بلد باشید تا به مشکلی برنخورید. همچنین در ادامه خواهیم گفت که کدام مدرک زبان، در این امر شما را یاری می کند.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا

خوشبختانه دریافت این ویزای کانادا نیازی به شرایط خیلی خاصی ندارد و تقریبا بیشتر افراد می توانند آن را دریافت کنند. تنها شرط مورد نیاز برای دریافت این ویزا، داشتن ایده های نوآورانه و خلاقانه برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا است. علاوه بر این، شرایط محدود دیگری نیز وجود دارند که اگر آنها را داشته باشید، راحت تر می توانید ویزای استارتاپ را بگیرید. در این قسمت، برخی از این شرایط را نام می بریم.

مدارک لازم به منظور اخذ ویزای استارتاپ کانادا
 • سن بیشتر از 25 سال
 • گذراندن دوره های مدیریت و ایجاد بیزینس
 • مدرک آیلتس زبان با نمره 5
 • مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم
 • تمکن مالی برای راه اندازی کسب و کار و گذراندن زندگی شخصی
 • ارائه بیزینس پلن

مدارک لازم به منظور اخذ ویزای استارتاپ کانادا

در این بخش، مهمترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استارتاپ را مشاهده می کنید. بهتر است حتما از قبل تمام این مدارک را آماده کرده باشید تا موقع درخواست ویزا، مشکلی پیش نیاید و درخواست شما با موفقیت به مراحل بعدی برود.

 • مدارک کامل شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی
 • مدرک زبان آیلتس با نمره بیشتر از 5
 • مدارک و سوابق تحصیلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • بیزنس پلن: در بیزینس پلن، فرد باید اطلاعات کامل ایده خود و نحوه راه اندازی استارتاپ را توضیح دهد.
 • گواهی تمکن مالی

هزینه های ویزای استارت اپ کانادا

هزینه های ویزای استارت اپ کانادا هم شامل هزینه هایی می شود که در پروسه دریافت ویزا باید بپردازید و هم هزینه هایی که باید در حساب بانکی شما وجود داشته باشد. در قسمت قبل، گفتیم که گواهی تمکن مالی از طرف بانک برای راه اندازی کسب و کار جدید در کانادا الزامی است.

در این رابطه بخوانید: سریع ترین راه مهاجرت به کانادا

از این رو، شما باید مبلغ قابل توجهی در حساب بانکی خود داشته باشید تا با ارائه حساب بانکی، به دولت کانادا نشان دهید که از نظر مالی توانایی راه اندازی کسب و کار و گذراندن زندگی شخصی خود را دارید. در این قسمت، به صورت خلاصه هزینه های مورد نیاز برای دریافت این ویزا را مشاهده می کنید:

 • تمکن مالی: 13,757 دلار
 • درخواست ویزا: متقاضی اصلی 2,140 دلار کانادا/ همسر 1,365 دلار کانادا, هر فرزند کمتر از ۲۲ سال 230 دلار کانادا
 • بیومتریک و انگشت نگاری در سفارت: هر نفر 85 دلار کانادا/ یک خانواده کامل نهایتا 170 دلار کانادا
 • سایر هزینه ها: شرکت در آزمون زبان آیلتس و ترجمه مدارک که متغیر هستند

مراحل ویزای استارتاپ کانادا

اولین و مهم ترین کاری که باید برای دریافت ویزای استارتپ کانادا انجام دهید، دریافت نامه حمایتی از طرف یک شرکت سرمایه گذار در کانادا است. در قدم بعدی، می توانید برای راه اندازی کسب و کار جدید خود در کانادا درخواست بدهید. در ادامه، مراحل ویزای استارتاپ کانادا را به صورت مفصل مورد بررسی قرار داده ایم.

مراحل ویزای استارتاپ کانادا

نگاشتن بیزنس پلن

گفتیم که برای دریافت ویزای استارتاپ، نوشتن بیزینس پلن ضروری است. بیزینس پلن یا همان طرح تجاری، به اطلاعاتی گفته می شود که شما تمام ایده استارتاپی خود را در قالب یک بیزینس برای شرکت سرمایه گذار در کانادا شرح می دهید. فراموش نکنید که باید وقت زیادی روی نوشتن بیزینس پلن بگذارید تا بتوانید این شرکت سر را برای سرمایه گذاری روی کار شما قانع کنید.

یافتن سرمایه گذار در کانادا

بعد از نوشتن بیزینس پلن، باید آن را برای شرکت های سرمایه گذار کانادایی ارسال کنید. این شرکت های سرمایه گذاری بعد از بررسی کامل شرایط ایده شما و بیزینس پلنی که نوشته اید، ممکن است درخواست شما را قبول و یا رد کند.

دریافت نامه حمایتی از سرمایه گذار کانادایی

پس از این که بیزنس پلن خود را برای سرمایه گذاران مختلفی ارسال کردید، بالاخره یکی از آنها درخواست شما را قبول خواهد کرد. بعد از قبول درخواست شما توسط این شرکت، برای شما یک نامه حمایتی یا Letter of support می فرستد. به علاوه، این شرکت یک گواهی تعهد برای شروع کسب و کار شما برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می کند.

همچنین بخوانید: علت طولانی شدن جواب ویزای کانادا چیست؟

ارسال مدارک و پرونده ها به اداره مهاجرت کانادا

در قدم بعدی، نوبت به آن می رسد که نامه درخواست خود و سایر پرونده ها و مدارک لازم را به اداره مهاجرت کانادا بفرستید. در این پرونده باید علاوه بر مدارک ذکر شده، بیزینس پلن و نامه حمایتی شما نیز وجود داشته باشد. برای انجام این کار، باید هزینه ای برای درخواست پذیرش خود بپردازید و بعد از پرداخت این هزینه، رسید آن را نگه دارید.

اخذ ویزای استارتاپ کانادا

بعد از این که همه کارهایی که پیش از این گفتیم را انجام دادید، نوبت به آن می رسد که ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنید. اگر همه این کارها را به درستی انجام داده باشید و مدارک شما هم کامل باشد، به احتمال خیلی زیاد اداره مهاجرت کانادا درخواست شما را تایید خواهد کرد. سپس شما می توانید به همراه سایر شرکای خود و خانواده و فرزندان زیر 22 سالتان، برای مهاجرت به کانادا و بعد هم دریافت اقامت دائمی این کشور آماده شوید.

مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ کانادا

بسته به شرایط شما، مدت زمان دریافت ویزای استارتاپ هم می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی، باید انتظار داشته باشید که این بازه زمانی تا 36 ماه به طول بیانجامد. شما می توانید با کمک گرفتن از تیم مشاوران شایان، این بازه زمانی را کوتاه تر کنید. همچنین کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا بعد از دریافت ویزای استارتاپ، اقامت دائم کانادا را نیز برای خود و خانواده تان به دست بیاورید.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل درباره نحوه دریافت ویزای استارتاپ کانادا صحبت شد. همان طور که گفتیم، متقاضیان ویزایی های استارتاپ باید حتما ایده های خلاقانه و نوآورانه ای داشته باشند و با نوشتن یک بیزینس پلن حرفه ای و قدرتمند، بتوانند شرکت های سرمایه گذار کانادایی را به سمت خود جذب کنند. تیم کارشناسان شایان به شما کمک می کنند تا بهترین و قدرتمندترین بیزنس پلن را برای کسب و کار خود بنویسید. به علاوه با کمک این تیم، این امکان را دارید تا بعد از گذشت کمی زمان، برای خود و خانواده تان اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان