5 روش تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا 2024

مشاوره رایگان تلفنی

هفت روز هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۸

فهرست مطالب
5 روش تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا 2024
5 روش تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا 2024

فهرست مطالب

اگرچه ویزای توریستی کانادا یکی از انواع ویزای موقت این کشور به شمار می آید، اما اگر شما بتوانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید، می توانید در این کشور مشغول به کار شده و اقامت داشته باشید. تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا یکی از مهم ترین اخباری است که در حال حاضر درباره مهاجرت به کانادا رونق بسیار زیادی پیدا کرده است.

اما چگونه می توان در کانادا ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کرد؟ در این مطلب، ما به صورت مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت و ۵ روش مهم برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری را برای شما توضیح خواهیم داد. پس اگر شما هم می خواهید مهاجرت راحتی به کانادا داشته باشید، حتماً تا پایان همراه ما باشید.

بهترین روش های تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

برای این که شما بتوانید ویزای توریستی خود را در کانادا به ویزای کاری تبدیل کنید، باید بعد از رفتن به این کشور، کاری پیدا کرده و دعوتنامه شغلی دریافت کنید. در این صورت و دریافت دعوتنامه و تأییدیه LMIA، می توانید برای دریافت مجوز کار اقدام کرده و ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. در ادامه، برخی از بهترین کارهایی را که با استفاده از آنها می توانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید، نام می بریم.

 دریافت ورک پرمیت با جاب آفر

اولین و بهترین راهی که می توانید از از آن استفاده کنید، گرفتن جاب آفر است. به این منظور، شما باید با ارائه مدارک و رزومه خود به پوزیشن های شغلی مختلف در کانادا، آنها را تحت تاثیر قرار داده و از آنها جاب آفر بگیرید. برخی مشاغل بعد از جاب آفر، به تاییدیه LMIA نیاز دارند و شما باید مطمئن شوید که آیا شغل مورد نظر شما نیاز به این تاییدیه دارد یا خیر.

همچنین بخوانید: شرایط کامل مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

بهترین روش های تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

مجوز LMIA در واقع نشان می دهد که کارفرمای کانادایی نتوانسته در میان شهروندان کشور کانادا، نیروی کار ماهری در آن پوزیشن کاری پیدا کند و مجبور شده نیروی خارجی را جذب نماید. اما خوشبختانه خیلی از مشاغل در کانادا به این تاییدیه نیازی ندارند و لازم نیست که خیلی نگران این موضوع باشید. بعد از گرفتن جاب آفر، می توانید برای گرفتن ورک پرمیت درخواست بدهید تا بتوانید در این کشور کار کنید.

گرفتن ورک پرمیت با سرمایه گذاری

اگر تمکن مالی و سرمایه نسبتا خوبی دارید، می توانید از طریق سرمایه گذاری بدون دردسر در کانادا ویزای کاری بگیرید. برای گرفتن این ویزا هم فقط باید بعد از گرفتن ویزای توریستی و ورود به کانادا، شروع به سرمایه گذاری در این کشور کنید. فرقی هم نمی کند که در چه زمینه ای سرمایه گذاری می کنید.

در هر شرایطی، فقط باید پول وارد سیستم اقتصادی کانادا کنید تا بتوانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا برای گرفتن ویزای کاری شامل مواردی مانند ثبت شرکت و خرید بیزینس می شوند.

دریافت ورک پرمیت از طریق همسر

یکی دیگر از روش های نسبتاً راحت برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا این است که اگر همسر شما در کانادا زندگی می کند، از طریق وی اجازه کار دریافت کنید. پس اگر همسر شما در کشور کانادا مشغول به کار یا تحصیل باشد، هیچ مشکلی پیش نمی آید و می توانید با دریافت ویزای کاری، اجازه کار کردن در کانادا را به دست بیاورید. زیرا همان طور که می دانید، با استفاده از ویزای توریستی به تنهایی، امکان کار کردن ندارید.

همچنین بخوانید: ویزای C11 کانادا چیست؟ / شرایط اخذ، هزینه و مدارک موردنیاز

اخذ ورک پرمیت با استارتاپ

شما می توانید با راه اندازی یک استارتاپ جدید در کشور کانادا، ویزای کاری دریافت کنید و می توانید تا بازه زمانی چند ساله، در کانادا بمانید. نکته جالب توجه درباره این روش مهاجرت این است که حتی بعد از گذشت چند سال، امکان دریافت اقامت دائم کانادا را نیز خواهید داشت. تنها کافی است که ایده استارتاپی جدید و خوبی داشته باشید تا بتوانید روی آن سرمایه گذاری کرده و دولت کانادا را متقاعد کنید که می توانید برای این کشور مفید باشید.

کارآفرینی برای دریافت ورک پرمیت

کارآفرینی برای دریافت ورک پرمیت

در نهایت، آخرین روشی که می تواند برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا به شما کمک کند، کارآفرینی در این کشور است. شما با کارآفرینی در کانادا و استخدام شهروندان کانادایی، می توانید اعتبار خیلی زیادی به دست بیاورید و از این طریق، امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری را خواهید داشت.

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

بعد از این که یکی از روش های بالا برای تبدیل ویزای توریستی خود به کاری در کشور کانادا را انتخاب کردید، نوبت به آن می رسد که کار خود را آغاز کنید. به این منظور، باید مراحل زیر را با دقت طی کنید تا بتوانید در بازه زمانی کوتاه تری روند تبدیل ویزای خود را انجام دهید.

  1. یافتن کار و دریافت جاب آفر در کانادا: اولین مرحله، پیدا کردن یک پوزیشن شغلی مناسب بر اساس رزومه و سابقه کاری شما است. در صورتی که رزومه شما کامل باشد و بتوانید کارفرمایان کانادایی را تحت تاثیر قرار دهید، جاب آفر نیز برای شما صادر می شود. به منظور افزایش شانس خود برای دریافت جاب آفر، بهتر است در ایران تمام مدارک کاری خود را ترجمه کرده باشید.
  2. دریافت مجوز LMIA در صورت نیاز: گفتیم که بسته به نوع شغلی که به شما پیشنهاد می شود، ممکن است برخی از آنها مجوز LMIA نیاز داشته باشند. در این صورت، باید برای گرفتن این مجوز نیز اقدام کنید.
  3. ثبت درخواست ورک پرمیت در اداره مهاجرت کانادا: در نهایت، باید مدارک خود را در سایت اداره مهاجرت کانادا آپلود کرده و درخواست ورک پرمیت بدهید. سپس اداره مهاجرت مواردی مانند وضعیت حضور شما در کانادا، نوع درخواستتان، مشخصات فردی، مشخصات موقعیت شغلی و سایر موارد این چنینی را بررسی می کند و در صورت مناسب بودن تمام موارد، ویزای کاری برای شما صادر می شود.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا بسته به شرایط فرد، می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی، باید انتظار داشته باشید که از زمان ثبت درخواست در اداره مهاجرت کانادا برای دریافت ویزای کاری تا اعلام جواب طرف آنها و صدور ویزای کار، حداقل ۱۳۰ روز کاری زمان می برد.

همینطور بخوانید: ویزای توریستی کانادا چقدر طول می کشد؟

مراحل تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

با این حال، اگر می خواهید این روند در بازه زمانی کوتاه تری انجام شود و سریع تر ویزای کاری خود را بگیرید، پیشنهاد می کنید که به صورت حضوری درخواست خود را ارائه دهید. در این صورت، مدت زمان دریافت ویزای کاری شما نهایتاً ۳۰ روز کاری خواهد شد.

مدارک لازم برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

برای این که بتوانید ویزای توریستی خود را در کانادا به ویزای کاری تبدیل کنید، لازم است مدارک خاصی ارائه دهید تا درخواست شما مورد تایید قرار بگیرد. ارائه این مدارک باید به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی باشد. در ادامه، مهمترین مدارک لازم برای این روند را نام می بریم.

  • جاب آفر یا دعوتنامه شغلی از طرف کارفرمای کانادایی
  • مجوز LMIA در صورت نیاز
  • رزومه کاری
  • اطلاعات ویزای توریستی
  • مدارک تحصیلی و ریز نمرات

هزینه تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

خوشبختانه ایرانیان می توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای، ویزای توریستی خود را در کانادا به ویزای کاری تبدیل کنند. این در حالی است که برای سایر افراد از کشورهای دیگر، این تبدیل ویزا تقریباً ۱۵۵ دلار هزینه خواهد داشت. پس اصلاً لازم نیست که نگران هزینه های خود باشید و تنها کافی است که هزینه مورد نیاز برای زندگی در کانادا تا زمانی که کار پیدا کنید را داشته باشید.

سخن پایانی

روند تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا چالش های خاص خودش را دارد و اگر از این چالش ها آگاه نباشید، ممکن است نتوانید ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کنید و در این کشور بمانید. در این صورت، باید بعد از گذشت 3 ماه که ویزای توریستی شما به اتمام می رسد، خاک کانادا را ترک کرده و به ایران بازگردید. در این شرایط، کارشناسان حقوقی شایان به شما کمک می کنند تا بتوانید با آماده سازی مدارک مورد نیاز و پیدا کردن سریع تر کار، ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کنید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید
logo shayan
logo shayan

ارائه دهنده خدمات مهاجرتی و اقامتی برای ایرانیان در کشور ترکیه که شامل خدمات: خرید ملک، رهن ملک، شهروندی، تحصیل، پزشکی و ... در کشور ترکیه.

اقامت ترکیه

اخد اقامت ترکیه

خرید مسکن در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

اشتراک گذاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان